Archív pre zančku: priemyselný tablet

Zebra ET40 a ET45 sú nové tablety za priaznivé ceny, ktoré poskytujú všetko, čo sa od priemyselných tabletov očakáva . Dostupné sú v ľahko prenosnom 8-palcovom prevedení alebo 10-palcovom prevedení určenom na jednoduché prezeranie rozsiahlejších aplikácií.

Špecifikácie

ET40 a ET45 prichádzajú na trh s uhlopriečkami o veľkosti 8″ (213,9 x 134,8 x 11,4 mm, 485 g) a 10″ (257,9 x 162,9 x 11,4 mm, 690 g). Sú vybavené procesorom Qualcomm Snapdragon SM6375 Octacore s frekvenciou do 2,2 GHz. V štandardnej konfigurácii disponuje pamäťou 4 GB RAM a 64 GB FLASH alebo pri prémiovej konfigurácii 8 GB RAM a 128 GB FLASH. Pri 8″ verzii je použitá batéria s kapacitou 6100 mAh, pri 10″ verzii batéria s kapacitou 7600 mAh. Pri oboch verziách je možné vymeniť batériu za chodu, čo umožňuje použitie tabletov aj v viac zmennej prevádzke. Zariadenia sú vybavené operačným systémom Android 11 s možnosťou aktualizácie až po verziu 14.

Skenovanie 1D aj 2D kódov zabezpečujú štandardné snímače SE4100, SE4710 alebo prémiový snímať SE55,  ktorý dokáže snímať kód až do vzdialenosti 12 metrov. K zhotoveniu kvalitnej fotodokumentácie slúži zadná 13 MP kamera.

Odolnosť

ET40 a ET45 sú navrhnuté pre každodenné aj nie veľmi šetrné používanie. Vďaka robustnosti a krytiu IP65 sa môžete na tieto tablety spoľahnúť, či už zariadenie spadne na betónovú podlahu, dostane sa do kontaktu s vodou alebo sa používa pri vysokých alebo nízkych teplotách (-20°C až 50°C).

Konektivita

Aj napriek priaznivej cene tablety využívajú najnovšie technológie v oblasti konektivity: Wi-Fi 6 pre rýchle pripojenie, Bluetooth 5.1 pre pripojenie príslušenstva.  ET45 je na rozdiel od ET40 vybavená technológiou mobilnej siete 5G, ktorá nájde využitie v miestach, kde nie je k dispozícii sieť Wi-Fi a lokalizáciu pomocou GPS. Tablety je možné vďaka NFC použiť aj ako mobilné platobné terminály.

Výhody oproti bežným tabletom

Tieto odolné tablety sú dokonalou náhradou za bežné spotrebiteľské tablety, pri ktorých je nutné riešiť rôzne kompromisy ohľadne odolnosti, výkonu a kvality skenera, výdrže batérie, dĺžku životného cyklu atď. ET40 a ET45 sú pripravené pre použitie ihneď po vybalení. Čo sa týka životného cyklu a podporných služieb, vďaka servisným kontraktom Zebra OneCare je možné predĺžiť záruku až na 6 rokov pričom pri poruche môžete získať náhradné zariadenie.

Riešenia Zebra Mobility DNA obsahujú rôzne funkcie, ktoré Vám pomôžu pri nasadení, správe zariadení, ale aj pri predchádzaní rôznym problémom spojeným s dlhodobým používaním ako napríklad včasná výmena batérie a podobne.

Spoločnosť Zebra uvádza na trh nové robustné tablety ET80 a ET85. Tieto 12 palcové tablety so systémom Windows 10 sú navrhnuté aby boli ľahké a zároveň odolné aj v náročných pracovných prostrediach. Kľúčovými vlastnosťami sú predovšetkým výkon, flexibilita, odolnosť a mobilita.

Bezkonkurenčná všestrannosť – 2 zariadenia v 1

ET80 a ET85 sú užitočnými náhradníkmi za notebooky. Ponúkajú flexibilitu, ktorú nemôže poskytnúť žiadny notebook. Sú tiež o 35% tenšie a o 20% ľahšie ako konkurenčné zariadenia 2v1 s rovnakou veľkosťou obrazovky, vďaka čomu sú dobrým spoločníkom, ak práca vyžaduje prenášanie zariadení pri každodennom použití. Prejdite z tabletu na notebook a späť za niekoľko sekúnd jednoduchým pripojením a odpojením odolnej klávesnice. Pre maximálnu mobilitu môžete zariadenie používať ako samostatný tablet alebo ak potrebujete zadávať väčšie množstvo údajov, stačí pripojiť klávesnicu.

Najpokročilejšie funkcie a najnovšie technológie

Tablety sú vybavené veľkým 12 palcovým displejom s pomerom strán 3:2, čo umožňuje na displeji zobraziť viac informácií a zjednodušuje jeho použitie. Obrazovka bola navrhnutá aby bola dobre viditeľná ako v interiéry, tak aj na priamom slnečnom svetle v exteriéry. Dotyková obrazovka funguje, aj keď je mokrá, aj keď má užívateľ nasadené rukavice.

Tablety ET80 a ET85  používajú najnovšie technológie v oblasti bezdrôtovej konektivity. Majú podporu WiFi 6E, 5G sieť a Bluetooth 5.2. Vďaka týmto technológiám sa môžete spoľahnúť, že pracovníci budú mať k dispozícií rýchle pripojenie. Tieto zariadenia môžu byť vybavené voliteľným integrovaným skenerom na čítanie čiarových kódov. Disponujú zadným fotoaparátom, ktorý sa radí medzi najlepšie v triede. Cez predný fotoaparát je možné prihlásenie pomocou rozpoznávania tváre alebo pridaním voliteľnej čítačky odtlačkov prstov môžete využívať dvojfaktorovú autentifikáciu.

Pri navrhovaní tabletov sa počítalo s tým, že môže prísť aj k nehodám. Preto sú ET80 a ET85 vyrobené tak, aby dokázali odolať pádom na zem. Zariadenia sú taktiež odolné voči prachu a vode, aj keď nie sú porty na zariadení uzavreté. Vysoká odolnosť je dosiahnutá vďaka chladeniu, ktoré neobsahuje ventilátory, cez ktoré by sa do vnútorného priestoru dostali rôzne častice alebo voda.

Keďže sa jedná o produkty od spoločnosti Zebra, tak ponúkajú funkcie Zebra Mobility and Data Capture DNA. Užívateľ má tak jednoduchý prístup k nastaveniam skeneru pomocou 123Scan, prehľad o kritických ukazovateľoch stavu batérie pomocou PowerPrecision+, vďaka čomu vie, že sa môže na zariadenie spoľahnúť pri každej zmene a každý deň.

Tablet nájde využitie v rôznych výrobných odvetviach, logistike alebo pri využití našej aplikácie TMS pre sledovanie náradia, či už aplikácie EVOP na sledovanie výroby.

Informujte sa o aktuálnej dostupnosti nových Zebra tabletov ET80 a ET85 u nášho obchodného tímu obchod@bartech.sk

Náš dlhodobý zákazník FAURECIA AUTOMOTIVE SLOVAKIA, pre ktorého sme robili už niekoľko zákazkových riešení, nás tentoraz oslovil s požiadavkou na zrýchlenie a spresnenie interných procesov pri vychystávaní a nakladaní prepravných vozíkov s hotovými výrobkami určenými na doručenie do závodu VW Bratislava.

Požiadavka zákazníka

Do expedičného skladu boli doposiaľ prepravné vozíky zaskladňované z výrobnej linky na miesto, ktoré si skladník sám zvolil. Následná expedícia na kamión prebiehala podľa vytlačeného Expedičného listu, na ktorom boli uvedené konkrétne čísla boxov, ktoré treba naložiť prepravcovi s dodržaním danej sekvencie. To pre expedienta znamenalo jednotlivé boxy najprv fyzicky dohľadať v rôznych zónach expedičného skladu, a až potom mohol s vozíkom začať nakladanie. Tým dochádzalo k veľkým časovým stratám a taktiež čas od času prichádzalo aj k zámenám boxov, čo malo za následok reklamácie zo strany odberateľa. Požiadavkou bolo odstrániť tieto časové straty a zabezpečiť 100% spoľahlivosť expedície.

Dodané riešenie

Skladník má teraz priamo na vozíku uchytený priemyselný tablet, ku ktorému je pripojený priemyselný skener 2D kódov s dlhým dosahom. Zakaždým, keď naskladnuje nový prepravný vozík z výrobnej linky, musí najprv zosnímať kód tohto vozíka a následne kód zóny s pozíciou, na ktorú box ukladá. Tým aplikácia získava prehlaď o rozmiestnení boxov vo všetkých skladových zónach. Pri expedícii a nakladaní na kamión prepravcu skladník najprv zosníma kód Expedičného listu. Aplikácia si na základe tohto kódu stiahne zo serveru čísla vozíkov určených k vyskladnení. Nasledovne mu zobrazí zotriedený zoznam boxov k vyskladneniu s uvedením pozície na ktorej sa jednotlivé boxy nachádzajú. Zoznam je triedený podľa  skladových zón tak, aby pohyb skladníka s vozíkom bol čo najefektívnejší. Zosnímaním kódu boxu sa potvrdzuje súhlas čísla boxu s Expedičným listom a jeho naloženie na kamión.

Zavedením takéhoto riešenia sa výrazne skrátil čas expedície prepravných boxov. Zároveň sa zamedzilo expedícii nesprávneho prepravného boxu smerom k odberateľovi. Možno aj vám môžeme pomôcť ušetriť čas a peniaze. Kontaktujte nás na obchod@bartech.sk

Honeywell predstavil svoj nový, priemyselný tablet RT10. Robustná konštrukcia tabletu odoláva pádu z výšky 1,2 m (4 stopy) na betón podľa armádnych štandardov MIL-STD 810G a ponúka vysoký stupeň krytia IP65 proti prachu a vode. Vďaka možnosti výberu  z oboch najpoužívanejších operačných systémov Windows® alebo Android ™ je vhodný pre prakticky akékoľvek podnikové prostredie.

Základná charakteristika

Tablet je vybavený 10,1-palcovým displejom s vysokým rozlíšením, ktorý ostáva dobre čitateľný aj na ostrom dennom svetle. Na zber údajov slúži integrovaný snímač čiarových kódov Honeywelll s technológiou FlexRange, ktorá zabezpečuje spoľahlivé snímanie kódov od vzdialenosti  0,1 m až po 10,7 m bez toho, aby ste museli strácať čas dostatočným priblížením k objektu skenovania. Samozrejmou je spoľahlivá komunikácia prostredníctvom najnovších štandardov pre bezdrôtový prenos dát cez Wi-Fi alebo 4G sieťe.

Batérie, ktorú sú vymeniteľné za chodu zariadenia, vám môžu ušetriť hodiny odstávky, ku ktorým môže dôjsť, keď sa zariadenie ocitne bez napájania. Model RT10A je navyše postavený na platforme Honeywell Mobility Edge ™,
ktorá vám ochráni vašu investíciu pred morálnym zastaraním prostredníctvom systému Android ™ R.

Príslušenstvo

K tabletu výrobca ponúka tiež množstvo príslušenstva vrátane dokovacej stanice do vozidiel a pre montáž na vysokozdvižné vozíky, dokovacie stanice pre kancelárske použitie, remene na ruky alebo ramená, vďaka ktorým je nasadenie tabletov do prevádzky rýchlejšie a ľahšie. Tablet je vybavený všetkými bežne používanými komunikačnými rozhraniami ako Micro HDMI, USB 3.0 (Type A a Type C), 3.5mm Audio Combo Connector a Micro SDXC slot.
Na dolnom obrázku, ako príklad všestrannosti nasadenia, si môžete pozrieť jednu z viacerých variant, ako inštalovať tablet RT-10 na vysokozdvižný vozík.

Pokiaĺ Vás tieto informácie zaujali, neváhajte nás kontaktovať pre vypracovanie ponuky.

Spoločnosť CLOETTA používala vo svojej výrobnej prevádzke v Leviciach klasické kancelárske počítače vo spojení s aplikáciou na sledovanie výrobných a skladových operácií. Vzhľadom na vysokú prašnosť vo výrobných priestoroch (potravinársky škrob…) bolo nutné na týchto zariadeniach často vykonávať servis, najmä pravidelné čistenie zanesených ventilátorov, ako aj komponent vnútri PC. Táto činnosť jednak zamestnávala IT oddelenie zodpovedné za funkčnosť IT techniky a v neposlednom rade navyšovala náklady vo výrobe.

Priemyselné tablety ako náhrada klasických PC

Pracovisko vo výrobe ZEBRA ET5x + LI2208

Preto pri požiadavke na výmenu klasických, stacionárnych PC vo výrobe bola jedným z hlavných kritérií odolnosť v prašnom prostredí. Akýkoľvek ventilátor a otvor v zariadení bol nežiaducim. Spoločnosť BARTECH SLOVAKIA navrhla použitie odolných tabletov ZEBRA ET55, ktoré okrem uzavretia pred prachom ponúkali pre zobrazenie potrebných informácií aj dostatočne veľký, dotykový displej. Tieto priemyselné tablety s operačným systémom ANDROID v spojení s ručnými skenermi ZEBRA LI2208 vytvorili silný nástroj spĺňajúci všetky požiadavky zákazníka.

ZEBRA TC56 pre zber dát z výroby

Pre potreby mobilného zadávania údajov v procese výroby boli navrhnuté odolné terminály ZEBRA TC56 taktiež s operačným systémom ANDROID, ktorý sa stáva novým štandardom a v mobilných zariadeniach postupne nahrádza už dosluhujúci operačný systém Windows CE. Tieto terminály poskytujú obsluhe dostatočne veľký displej pre zobrazenie všetkých dôležitých informácií bez potreby scrollovania a zároveň svojou hmotnosťou neobťažujú obsluhu.

Priemeyslné tablety aj na vozíkoch

Podobná situácia bola aj na logistike, kde bolo treba riešiť náhradu už dosluhujúcich PDA terminálov s OS WIN CE, novými zariadeniami s OS Android. Po krátkej skúšobnej prevádzke s viacerými typmi terminálov i tu nakoniec medzi skladníkmi zvíťazili tie isté terminály ZEBRA TC56, aké boli vybraté už pre pracovníkov vo výrobe.

Pracovisko obsluhy vyskozdvižného vozíka

Zostávalo vyriešiť požiadavku na vybavenie vysokozdvižných vozíkov zariadením s väčším displejom, keďže obsluha vozíka potrebuje vidieť pri vyskladnení viacero informácií. Túto požiadavku zákazníka napokon taktiež splnili odolné tablety ZEBRA ET5x v kombinácii s robustným rámom pre uchytenie na vozík a vrátane priameho nabíjania tabletov z vysokozdvižného vozíka. Tieto tablety boli pre rýchle spoľahlivé skenovanie kódov doplnené skenermi ZEBRA DS3678, ktoré vydržia aj drsnejšie zaobchádzanie obsluhy a náhodné pády z kabiny vozíka na podlahu.

Monitoring OEE na tablete ZEBRA ET5x

V procese realizácie samotného projektu, po prvých pozitívnych skúsenostiach z výroby a logistiky, vznikli ďalšie požiadavky na využitie tabletov aj na sledovanie OEE a údržby strojov vo výrobe. Komplikáciou nebolo ani to, že program pre sledovanie OEE beží iba pod operačným systémom WINDOWS. ZEBRA ponúka tie isté tablety aj s operačným systémom Windows 10, ktoré boli napokon na tieto pracoviská nasadené.

Slovo zákazníka

Na otázky, ak je so súčasným riešením spokojný zákazník, nám odpovedal Ing. Peter Mikula – IT špecialista Cloetta

Prečo zariadenia od spoločnosti ZEBRA technologies ?

„Zariadenia ZEBRA sme používali aj v minulosti. Odolnosť, funkčnosť a spoľahlivosť sa nám dlhodobo potvrdili v praxi.“

Prečo BARTECH SLOVAKIA spol.s.r.o ?

„Pre tento projekt sme nehľadali len dodávateľa HW. Vedeli sme, že BARTECH SLOVAKIA dokáže zastrešiť kompletnú dodávku riešenia od analýzy potrieb, cez odborné poradenstvo až po finálne nasadenie vrátane popredajného servisu. Záručný aj pozáručný servis tlačiarní je vykonávaný vo vysokom štandarde bez obmedzenia našich výrobných činností. BARTECH SLOVAKIA je Premier Business Partner spoločnosti ZEBRA Technologies zaslúžene. “

O firme

Firma CLOETTA, založená v roku 1862, je poprednou cukrárenskou spoločnosťou v severských krajinách a Holandsku. Vyrába a uvádza na trh cukrovinky, čokoládové výrobky, orechy, pastilky, žuvačky a koncept pick & mix. Celkovo sa ich výrobky predávajú na viac ako 50 trhoch na celom svete. Cloetta vlastní niektoré z najsilnejších značiek na trhu, napr. Läkerol, Cloetta, Candyking, Jenkki, Kexchoklad, Malaco, Sportlife, Red Band a Nutisal, z ktorých väčšina má dlhoročnú kultúrnu tradíciu.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.