Archív pre zančku: Udalosti

Spolupráca firmy BARTECH SLOVAKIA a firmy KROS prináša už vyše 4 rokov zákazníkom možnosť využívať pre prácu v skladoch či pre prijímanie objednávok v teréne mobilné terminály s aplikáciou MODO. Aplikácia MODO spolupracuje s oboma najpredávanejšími ERP systémami firmy Kros OMEGA a ONIX.

 

Ak sa chcete dozvedieť, kde a v čom vám môže toto riešenia uľahčiť prácu, či ako sa líši funkčnosť aplikácie MODO pri napojení na systém OMEGA či ONIX, prihláste sa na Festival informácií, ktorý pre svojich zákazníkov usporiadala práve firma KROS. V rámci tohto festivalu, ktorý prebieha celý týždeň, bude v piatok 28.5 v 13:00 prezentované riešenie MODO – zrýchlenie a spresnenie skladových operácií. Obchodný riaditeľ firmy BARTECH SLOVAKIA p. Miroslav Tománek spolu s pánom Milanom Seliakom z firmy KROS vám poskytnú všetky potrebné informácie k tomu, ako postupovať, ak by ste sa aj vy chceli stať spokojnými užívateľmi tohto riešenia.

Po veľmi dobrej skúsenosti z minulého virtuálneho veľtrhu sme sa rozhodli, že budeme v tomto spôsobe prezentácie našich produktov a služieb pokračovať aj naďalej. A preto nám dovolte Vás pozvať na ďalší virtuálny veľtrh, tentoraz s názvom “IT meets OT“. A čože si máme pod takým názvom predstaviť?

Tento veľtrh by mal byť miestom, kde sa stretnú informačné a výrobné technológie. Prezentované produkty by mali návštevníkom ukázať, aké sú možnosti integrovania  informačných technológií do výrobných procesov, a ako je možné s využitím nazbieraných dát tieto procesy optimalizovať. Je to dnes nevyhnutná súčasť procesu na ceste k prechodu výrobných technológií do štandardov Priemyslu 4.0.

Pokiaľ Vás táto téma zaujíma, môžete na toto podujatie zaregistrovať tu.

 

A kde sa má uskutočniť, kedže zhromažďovanie viacej osôb je v tejto dobe zakázané? To je asi prvé čo vás napadne pri prečítaní titulky. Odpoveď je jednoduchá. Tak ako sme sa naučili pracovať viacej z domu, naše deti učiť sa na diaľku, tak i veľtrhy sa presúvajú z reálneho sveta do toho virtuálneho. Tak prečo to neskúsiť?

Na veľtrhu Výroba foriem budeme prezentovať naše riešenie riešenie na evidenciu pohybu náradia a foriem v procese výroby – TMS – Tools Management System, ktoré prešlo tento rok výraznou zmenou dizajnu, funkčnosti a rozsahu použitia. Riešenie je multiplatformné, je možné ho prevádzkovať na všetkých operačných systémoch v počítači a tabletoch, a takisto jeho mobilná časť už dnes podporuje aj Android zariadenia.

Radi by sme vás oboznámili so všetkými novinkami, ktoré posúvajú systém TMS na ešte vyššiu úroveň. Prihláste sa na virtuálny veľtrh VÝROBA FOREM . V rámci prezentácie oboznámime návštevníkov nášho virtuálneho stánku si, novými modulmi ÚDRŽBA a KVALITA, ako aj s novými možnosťami využívania PDA terminálov s operačným systémom ADNROID… V prípade záujmu si môžete dohodnúť B2B ONLINE stretnutie, na ktorom môžeme prediskutovať možnosti nasadenia riešenia TMS priamo vo vašich podmienkach.

Naše partnerstvo s popredným výrobcom Auto ID zariadení  ZEBRA TECHNOLOGIES sa každým rokom spolupráce stáva čoraz pevnejšie. V minulom roku nás najviac potešilo získanie statusu ZEBRA PREMIER BUSINESS PARTNER, ktoré nám prinieslo nové možnosti spolupráce najmä na väčších projektoch. 

Okrem toho naše technické oddelenie v tom istom roku úspešne vykonalo skúšky potrebné pre získanie titulu  ZEBRA Printer Repair Specialist, čím sme získali možnosť vykonávať pre našich zákazníkov všetky opravy stolných a priemyselných tlačiarní vrátane profylaktických a záručných opráv.

No a pretože nie sme zvyknutí zastať po prvých úspechoch na mieste, pustili sme sa do ďalšej výzvy – získať špecializáciu na predaj a inštaláciu RFID zariadení – ZEBRA RFID SPECIALIST. Po splnení kvalifikačných predpokladov nám bola k 1.6.2020 táto špecializácia udelená. Ďakujeme všetkým, ktorí nás v našom úsilí podporujú a už teraz sa tešíme na nové projekty, ktoré budeme môcť s vami, našimi zákazníkmi, riešiť, a ktoré nás posunú zase o krok ďalej.

 

ZEBRA MC3330 RFID

ZEBRA ZD500 RFID

Anténa ZEBRA AN480

Stacionárna čítačka ZEBRA FX9600

Asi všetci poznáte okrídlené príslovie  “Lepšie 1x vidieť ako 3x počuť”.  A preto sme sa už dávnejšie vo firme rozhodli nielen naše riešenia, ale aj zaujímavé videa od našich dodávateľov publikovať na vlastnom YouTube kanále. Tak ako náš spravodaj BARTECH INFO vydáváme každý mesiac, chceme taktiež pravidelne každý mesiac na tomto kanále zverejňovať minimálne 1 novú videoukážku.

Video príspevky chceme zamerať predovšetkým na naše SW riešenia a ukážky z ich nasadenia v praxi u zákazníkov. Okrem toho by ste tu mali nájsť aj jednoduché video návody na konfiguráciu SW či pravidelnú údržbu nami dodávaných zariadení. Nemali by tu chýbať ani videa predstavujúce predovšetkým hardvérové novinky zo sveta automatickej identifikácie od popredných dodávateľov.

Pokiaľ máte záujem byť ako sa hovorí “v obraze”, nie je nič ľahšie než sa stať odberateľom nášho YouTube kanála. Stačí, ak a potvrdíte voľbu odoberať.

Samozrejme budeme radi, pokiaľ Vás naše príspevky zaujmú. Dozvieme sa to najmä ak im dáte palec hore alebo k nim pripojíte vlastný komentár. Chceme Vás ubezpečiť, že každá vaša reakcia bude pre nás motiváciu pre zlepšovanie obsahu. A taktiež neváhajte zaujímavé videa zdielať so svojimi kolegami.

Na nových odberateľov sa teší

TEAM BARTECH

Zákazníci, ktorí využívajú naše riešenie Tools Management System na evidenciu montážnych prípravkov a náradia, majú teraz príležitosť a možnosť požiadať o implementáciu nového modulu ÚDRŽBA.

Riešenie TMS už vo svojej základnej verzii sleduje a zaznamenáva vykonávanie údržby či opráv evidovaných zariadení, ale iba začiatok a koniec tohto procesu. Doposiaľ nebolo možné sledovať samotný proces vykonávania údržby, zaznamenávať jednotlivé vykonané operácie, ani systémovo plánovať opravy, revízie či údržbu. A toto je možné teraz zmeniť.

Celkový prehľad o plánovanej údržbe

Celé riešenie bolo vyvinuté v úzkej spolupráci s našimi stávajúcimi zákazníkmi a spĺňa ich požiadavky na plánovanie a evidenciu. Implementácia tohto modulu nijako neovplyvňuje stávajúcu štruktúru TMS a historické záznamy, aj keď ide skutočne o samostatnú, voliteľnú nadstavbu celého systému.

Hlavné funkcie modulu ÚDRŽBA

 • Individuálne zostavenie pracovného postupu pre každý prípravok
 • Jednoduché zostavenie Plánov údržby pre viacero prípravkov
 • Evidencia vykonaných úkonov vo väzbe na operátora
 • Generovanie a uchovávanie záznamov o údržbe – Servisných listov
 • Možnosť ukladania dokumentov k pracovnému postupu
 • Možnosť ukladanie obrázkov – fotiek – opraveného prípravku

Prehľad plánov údržby

Zostavenie plánu údržby

Pracovný postup údržby

 

V blízkej budúcnosti by mal byť tento modul doplnený aj a automatické generovanie a rozosielanie e-mailových správ zodpovedným pracovníkom s upozornením na nutnosť vykonania údržby či revízie zariadení, ktoré už prekročili stanovené limity.

Pokiaĺ potrebujete viacej informácií o systéme TMS a jeho novej funkcionalite neváhajte nás kontaktovať  – obchod@bartech.sk alebo +421 905 312870

Opäť vystavujeme v pavilóne F stánok č.46. Tento rok aj so ZEBRA Technologies. Radi Vás privítame v našej expozícii a predstavíme riešenia pre výrobu, sklady a logistiku. Príďte si vyskúšať nové SW aplikácie aj nový HW. Využite možnosť pobaviť sa s odborníkmi na idetifikačné technológie pre označovanie a zber dát cez čiarové, 2D aj RFID kódy.

Pozvánka na Medzinárodný strojárenský veľtrh a ELOSYS v Nitre

Na čo sa môžete tešiť, čo môžete vidieť a vyskúšať si?

 • predstavíme riešenie pre kompletný zber dát a dosledovateľnosť xTrace
 • silný nástroj pre evidenciu a sledovanie prípravkov, nástrojov a foriem TMS
 • riešenie pre minimalizovanie chybovosti operátora vo výrobe PICK TO LIGHT
 • aplikáciu pre kontrolu presnosti vykonávania sledu operácií STEP CHECK
 • kontrola expedovaného tovaru Just-In-Time PRODUCTION MONITORING BOARD
 • program pre evidenciu výrobných operácií EVOP online
 • mobilnú aplikáciu pre tlač štítkov MPrint na prenosných tlačiarniach BT, WiFi, LAN
 • techniku pre označovanie a identifikáciu pomocou kódov ZEBRA Technologies

Video pozvánka

 

Na stretnutie s Vami sa teší naše obchodné oddelenie.

Keď sme v novembri premýšľali, ako spoločne oslávime koniec roka, chceli sme sa vyhnúť tradičnému klišé Vianočných večierkov a tak kolega Miro Tománek navrhol: “Čo tak si urobiť výlet na Vianočné trhy ?”.
Dobrý nápad oslovil všetkých a ostala len otázka výberu vhodnej lokality. 

Budhisti tvrdia, že cesta je cieľ a cieľ je cesta.

Vianočné trhy v Bratislave, Brne či Prahe už väčšina z nás navštívila. Do finálovej dvojky sa dostal Krakow a Budapešť. Nakoniec sme vybrali Budapešť, už aj kvôli ceste vlakom. Predsa len 3,5 hodiny do Budapešti sa dá vydržať skôr než 6,5 hodinová cesta do Krakowa. Každý zamestnanec si mohol so so sebou vziať jedného rodinného príslušníka, aby nám doma nezávideli. A preto, že sme nič nechceli ponechať náhode, včas sme zakúpili hromadný cestovný lístok vrátane miesteniek.

Je sobota ráno 2. decembra, stanica Kúty a náš 15-členný výletný tím nastupuje do IC vlaku Brno – Budapešť. To ešte netušíme, že cesta tam i naspäť bude zážitok, na ktorý sa nezabúda. Keď sa dajú dokopy Záhoráci a Moraváci, môže to dopadnúť len dobre. O tom, že sme veselá partia, ktorej nie je nič sväté (samozrejme v rámci normy) sa už po pár minútach od nastúpenia presvedčili všetci cestujúci v našom vozni.

Kolektívne sme sa postarali o pitný režim a keď začal kolovať tatarák s topinkou a cesnakom, “padali” do smiechu všetci naokolo. A možno, že aj troška závideli. Pán sprievodca bol tolerantný a počas cest sme dopĺňali zásoby aj z pojazdného cateringu, ktorý české dráhy ponúkajú vo svojich vlakoch. Píšeme veľkú jednotku.

Čím viac sme sa blížili k Budapešti, tým menej snehu bolo za oknami vlaku vidieť. Čo však nespôsobil pitný režim, ale v tom čase zima ešte do Maďarska skrátka nedorazila. To nám troška prekazilo Vianočnú atmosféru, ale na druhú stranu príjemné slnečné počasie umožnilo bezproblémovú pešiu prehliadku Budapešti.

Polhodinka peši cesty zo stanice Keleti Pályaudvar a sme na Vorosmarty námestí, kde sa konajú tradičné Budapeštianske Vianočné trhy, na ktorých nájdete všetko, čo k takýmto trhom patrí. Ocenili sme, že tu boli skutočne iba stánky, ktoré mali niečo spoločné s Vianocami. Samozrejme nechýbalo ani občerstvenie v tradičnom maďarskom duchu. Tržnica nie je veľká, ani malá. Taká akurát, aby ste ju v kľude prešli a nenudili sa.

Takže sme mali dostatok času poprechádzať sa aj po Dunajskom nábreží z obidvoch strán, previezť sa na “ruskom kole”, niečo dobrého pojesť a na spiatočnej ceste na tržnici dokúpiť nejaké menšie darčeky pre svojich blízkych. Ani sme si nestačili všimnúť, ako čas rýchlo uteká. Niektorí z nás s ním pretekali do slova a do písmena, keď dobiehali na spiatočný vlak tzv. za minútu dvanásť. Ale všetci sme odchod stihli a v dobrej nálade sme spiatočnú 3,5 hodinovú cestu zvládli opäť v pohode.

Vianočné trhy v Budapešti nás neprekvapili, ale ani nezarmútili. Zhodli sme sa na tom, že to bol dobrý nápad a zábavu, čo sme zažili počas cesty si pripomíname dodnes. To môžete vidieť aj na fotografiách, kde nenájdete nikoho z nás, kto by sa mračil. Pre každú spoločnosť je dôležité urobiť aspoň raz za rok podobný spoločný výlet. Posilňujte to dobrého ducha firmy a ľudí viacej spája. Verím, že akciu podobného typu minimálne ešte raz zopakujeme.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.