Archív pre zančku: Zebra PDA

Situácia okolo pandémie COVID-19 donútila aj menšie retailové obchody prejsť na systém e-shopov. Z brigádnikov vychystávajúcich tovar sa stali pracovníci na plný úväzok, ktorí musia objednávky často vychystať do 2 hodín. Takáto zmena si vyžaduje spoľahlivé HW riešenie, ktoré uvoľní skladníkom ruky a zároveň im poskytne aktuálny prehľad informácií o skladových položkách.

Nový terminál ZEBRA WT6300 poskytuje komplexné riešenie pre kvalitnú prácu v sklade, pričom skladníci budú mať maximálne voľné ruky. Zadávanie dát do terminálu je možné pomocou voliteľnej klávesnice pripojenej priamo k zariadeniu. Celé zariadenie budú mať skladníci upevnené popruhmi na zápästí. ZEBRA WT6300 sa dodáva s operačným systémom Android 10 s možnosťou urobiť update na Android 11. Taktiež Inovované funkcie WiFi pripojenia a Bluetooth 5.0 zabezpečujú skladníkom, či tzv. pickerom, bezproblémový prístup k dátam v reálnom čase.

Nová WT6300 je naozaj odolná voči prašnému prostrediu a vode a ako jediné zariadenie svojej rady je pripravené aj na prácu v chladiarenskom priemysle, kde dokáže pracovať pri teplote až do -30°C. Samozrejmosťou pri zariadeniach ZEBRA je ochrana displeja najnovším ochranným sklom Gorilla Glass, pričom designeri mysleli aj na spoločnosti, ktorých zamestnanci používajú vzhľadom na aktuálne hygienické štandardy rukavice. Pri práci v rukaviciach sa displej automaticky prispôsobí a bez problémov reaguje na dotyk, dokonca aj keď je mokrý.

ZEBRA zároveň implementovala do tohto zariadenia dve batérie: klasickú a tzv. Extended batériu vhodnú pre dlhšiu prácu v sklade. Obe batérie je možné vymeniť bez nutnosti vypnutia používanej aplikácie, či celého zariadenia. Taktiež tu je možnosť sledovania stavu batérií počas prevádzky, aby ste zabezpečili ich výmenu skôr, než narušia chod Vášho skladu či obchodu. Toto zabezpečuje aplikácia z balíčka ZEBRA Mobility DNA PowerPrecision Console.

V prípade, že Vás toto zariadenie zaujalo, neváhajte sa obrátiť na našich obchodníkov, ktorí Vám radi poradia s výberom vhodného typu prstencového snímača pre pripojenie k terminálu prostredníctvom Bluetooth, ako aj pri inštalácii aplikácie PowerPrecision.

Spoločnosť CLOETTA používala vo svojej výrobnej prevádzke v Leviciach klasické kancelárske počítače vo spojení s aplikáciou na sledovanie výrobných a skladových operácií. Vzhľadom na vysokú prašnosť vo výrobných priestoroch (potravinársky škrob…) bolo nutné na týchto zariadeniach často vykonávať servis, najmä pravidelné čistenie zanesených ventilátorov, ako aj komponent vnútri PC. Táto činnosť jednak zamestnávala IT oddelenie zodpovedné za funkčnosť IT techniky a v neposlednom rade navyšovala náklady vo výrobe.

Priemyselné tablety ako náhrada klasických PC

Pracovisko vo výrobe ZEBRA ET5x + LI2208

Preto pri požiadavke na výmenu klasických, stacionárnych PC vo výrobe bola jedným z hlavných kritérií odolnosť v prašnom prostredí. Akýkoľvek ventilátor a otvor v zariadení bol nežiaducim. Spoločnosť BARTECH SLOVAKIA navrhla použitie odolných tabletov ZEBRA ET55, ktoré okrem uzavretia pred prachom ponúkali pre zobrazenie potrebných informácií aj dostatočne veľký, dotykový displej. Tieto priemyselné tablety s operačným systémom ANDROID v spojení s ručnými skenermi ZEBRA LI2208 vytvorili silný nástroj spĺňajúci všetky požiadavky zákazníka.

ZEBRA TC56 pre zber dát z výroby

Pre potreby mobilného zadávania údajov v procese výroby boli navrhnuté odolné terminály ZEBRA TC56 taktiež s operačným systémom ANDROID, ktorý sa stáva novým štandardom a v mobilných zariadeniach postupne nahrádza už dosluhujúci operačný systém Windows CE. Tieto terminály poskytujú obsluhe dostatočne veľký displej pre zobrazenie všetkých dôležitých informácií bez potreby scrollovania a zároveň svojou hmotnosťou neobťažujú obsluhu.

Priemeyslné tablety aj na vozíkoch

Podobná situácia bola aj na logistike, kde bolo treba riešiť náhradu už dosluhujúcich PDA terminálov s OS WIN CE, novými zariadeniami s OS Android. Po krátkej skúšobnej prevádzke s viacerými typmi terminálov i tu nakoniec medzi skladníkmi zvíťazili tie isté terminály ZEBRA TC56, aké boli vybraté už pre pracovníkov vo výrobe.

Pracovisko obsluhy vyskozdvižného vozíka

Zostávalo vyriešiť požiadavku na vybavenie vysokozdvižných vozíkov zariadením s väčším displejom, keďže obsluha vozíka potrebuje vidieť pri vyskladnení viacero informácií. Túto požiadavku zákazníka napokon taktiež splnili odolné tablety ZEBRA ET5x v kombinácii s robustným rámom pre uchytenie na vozík a vrátane priameho nabíjania tabletov z vysokozdvižného vozíka. Tieto tablety boli pre rýchle spoľahlivé skenovanie kódov doplnené skenermi ZEBRA DS3678, ktoré vydržia aj drsnejšie zaobchádzanie obsluhy a náhodné pády z kabiny vozíka na podlahu.

Monitoring OEE na tablete ZEBRA ET5x

V procese realizácie samotného projektu, po prvých pozitívnych skúsenostiach z výroby a logistiky, vznikli ďalšie požiadavky na využitie tabletov aj na sledovanie OEE a údržby strojov vo výrobe. Komplikáciou nebolo ani to, že program pre sledovanie OEE beží iba pod operačným systémom WINDOWS. ZEBRA ponúka tie isté tablety aj s operačným systémom Windows 10, ktoré boli napokon na tieto pracoviská nasadené.

Slovo zákazníka

Na otázky, ak je so súčasným riešením spokojný zákazník, nám odpovedal Ing. Peter Mikula – IT špecialista Cloetta

Prečo zariadenia od spoločnosti ZEBRA technologies ?

„Zariadenia ZEBRA sme používali aj v minulosti. Odolnosť, funkčnosť a spoľahlivosť sa nám dlhodobo potvrdili v praxi.“

Prečo BARTECH SLOVAKIA spol.s.r.o ?

„Pre tento projekt sme nehľadali len dodávateľa HW. Vedeli sme, že BARTECH SLOVAKIA dokáže zastrešiť kompletnú dodávku riešenia od analýzy potrieb, cez odborné poradenstvo až po finálne nasadenie vrátane popredajného servisu. Záručný aj pozáručný servis tlačiarní je vykonávaný vo vysokom štandarde bez obmedzenia našich výrobných činností. BARTECH SLOVAKIA je Premier Business Partner spoločnosti ZEBRA Technologies zaslúžene. “

O firme

Firma CLOETTA, založená v roku 1862, je poprednou cukrárenskou spoločnosťou v severských krajinách a Holandsku. Vyrába a uvádza na trh cukrovinky, čokoládové výrobky, orechy, pastilky, žuvačky a koncept pick & mix. Celkovo sa ich výrobky predávajú na viac ako 50 trhoch na celom svete. Cloetta vlastní niektoré z najsilnejších značiek na trhu, napr. Läkerol, Cloetta, Candyking, Jenkki, Kexchoklad, Malaco, Sportlife, Red Band a Nutisal, z ktorých väčšina má dlhoročnú kultúrnu tradíciu.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.